Znamy program IV edycji festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki
W dniach 31 maja – 02 czerwca odbędzie się IV edycja festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki, podczas której dowiemy się jak właściwie rozpoznać lęk i załagodzić go poprzez muzykę. Przed nami wyjątkowa wystawa, warsztaty, dyskusja, rodzinny spektakl plenerowy i oczywiście koncerty rodzinne w złotej sali. Będzie to idealna forma spędzenia długiego, rodzinnego weekendu oraz Dnia Dziecka!
Przed nami IV edycja festiwalu „Słyszę Dobre Dźwięki”, który skupia się na eksploracji świata muzyki na różnych jej płaszczyznach. Podczas dotychczasowych edycji, poprzez koncerty, warsztaty, potańcówki i debaty, rozważaliśmy terapeutyczną moc „dobrych dźwięków” i ich wpływ na zdrowie, relacje i samopoczucie. Tym razem program festiwalu będzie pełen edukacyjnych spotkań i wydarzeń artystycznych, pokazujących rolę muzyki w kontekście dobrostanu psychofizycznego i odczuwania lęku.

Festiwal rozpoczniemy od dyskusji, która będzie wnikliwą refleksją nad naturą naszych najgłębszych emocji oraz terapeutyczną mocą muzyki! Poznamy również narzędzia do odkrywania siebie w świecie sztuki i psychologii.

Tego samego dnia o godzinie 20:00 odbędzie się plenerowy spektakl rodzinny pt. „Kosmiczna Podróż Guliwera” – na motywach powieści Jonathana Swifta. Spektakl Teatru Klinika Lalek zagości w Szczecinie po raz pierwszy! Ruszymy razem w podróż, by przełamać nasze lęki, na magicznym statku Guliwera popłyniemy do gwiazd.

W Dzień Dziecka zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z bajką w holu Filharmonii. Gościem specjalnym będzie poetka, autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci – Dorota Gellner. Zaraz po sesji bajkoterapeutycznej zapraszamy do Galerii Przy Cerkwi na otwarcie wystawy ilustracji autorstwa Macieja Szymanowicza, którego prace przeniosą nas w barwny świat muzyki. Na zakończenie Dnia Dziecka proponujemy spektakl muzyczny „Kim był Oz?”. To spotkanie z ponadczasową baśnią, zaliczaną do klasyki literatury dla dzieci, i jej uniwersalnymi wartościami: siłą odwagi, serca i rozumu!

Ostatniego dnia festiwalu, w samo południe, zapraszamy przyszłych rodziców na warsztaty pt. „Pregnato”. Podczas warsztatów mamy w ciąży i ich partnerzy lepiej przygotują się do przyjścia dziecka na świat, obudzą w sobie wrażliwość na muzykę, a także dowiedzą się, jak radzić sobie ze stresem za pomocą muzyki i otaczających nas dźwięków.

Festiwal zakończymy koncertem rodzinnym „Kim był Oz", podczas tego koncertu ogłosimy laureatów konkursu na Szkolne Strefy Harmonii.

Przez wszystkie dni festiwalu wieczorami budynek Filharmonii przyjmie turkusowe barwy. Jest to kolor festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki, oznaczający wyciszenie i spokój, symbol wiary w siebie i innych ludzi.

Festiwal Słyszę Dobre Dźwięki już 31 maja-2 czerwca w Filharmonii w Szczecinie!

Ten weekend będzie prawdziwym świętem rodzinnym – nie może Was zabraknąć!
pt. 31-05-2024, 20:00
Kosmiczna Podróż Guliwera