Zobacz zwycięską Szkolną Strefę Harmonii i zainspiruj się!
Trwa szósta edycja konkursu na Szkolne Strefy Harmonii! Są to miejsca, w których słuch może odpocząć, a zdolność do koncentracji zregenerować się. Takie miejsce może służyć integracji, relaksowi, a także uczyć dzieci pracy z ciszą i w ciszy. Jest to niezwykle ważne w czasach kiedy otoczeni jesteśmy tak wieloma bodźcami i dźwiękami. Nie przegap okazji i weź udział w konkursie, na zgłoszenia czekamy do 31 marca!
W poprzedniej edycji otrzymaliśmy aż 22 starannie przygotowane zgłoszenia. Spośród nich komisja konkursowa w składzie: Dorota Serwa (Dyrektor Filharmonii), Mikołaj Jarosz (firma Ecophon) oraz Paweł Kornicz (nauczyciel muzyki w SP nr 35 w Szczecinie) zadecydowała o zwycięstwie Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 52 w Szczecinie.

„Strefa Harmonii w naszej szkole powinna być podążaniem i odpowiedzią na potrzebę dziecka w zakresie regulacji bodźców słuchowych, które są bardzo istotne w ogólnym prawidłowym i codziennym funkcjonowaniu osobistym, społecznym, emocjonalnym oraz poznawczym“ – mówi koordynatorka i opiekunka projektu Agnieszka Seroczyńska. „Nauczenie dzieci korzystania z tego typu miejsc może wspomóc umiejętność samoregulacji trudnych i nieadekwatnych zachowań na różne bodźce“ – dodaje.

Zobaczcie jak wygląda ich strefa harmonii! Tak niewiele trzeba aby stworzyć ciche miejsce w głośnej szkole. Przyjrzyj się temu, jak stworzyć miejsce pełne relaksu i dobrych dźwięków. Jak co roku, laureaci otrzymali wsparcie partnera konkursu – firmy Ecophon, która zamontowała panele akustyczne w strefie ciszy oraz tuż przed nią na korytarzu szkolnym. Zainspiruj się i zgłoś swoje pomysły na konkurs do 31 marca!

W edycji 2024 dla laureatów konkursu przewidziane są wyjątkowe nagrody! Przede wszystkim dofinansowanie realizacji zwycięskich stref harmonii – łączna pula nagród to 30 000 złotych.

Dodatkowo, zwycięska koncepcja zostanie nagrodzona przez partnerów kampanii, którzy wesprą szkołę merytorycznie. W tym roku Partnerami merytorycznymi są: firma DGS Diagnostics, Ecophon oraz Komfort Ciszy – Stowarzyszenie na rzecz lepszej akustyki w budynkach.
Przewidzieliśmy również nagrody rzeczowe oraz nagrodę specjalną za opcjonalną koncepcję na „Dobry Dzwonek”, czyli dzwonek szkolny, który nie podnosi poziomu stresu, nie jest głośny i sprawia, że z przyjemnością wracamy na lekcje.

Jak Zgłosić Swój Pomysł?

Czy jest to bardzo skomplikowane? Nie! Wystarczy wpisać swoje pomysły w  FORMULARZU ZGŁOSZENIOWYM i wysłać je do nas do 31 marca. A jeśli potrzebujesz pomocy, nie martw się! Służymy wsparciem i inspiracją.
Razem możemy stworzyć miejsca, które będą nie tylko sprzyjały skupieniu i spokoju, ale także będą miejscem odkrywania piękna ciszy, dobrych dźwięków i muzyki. Do dzieła!
Więcej na temat: Szkolne Strefy Harmonii