7 lekcji dookoła muzyki | Maciej Szymanowicz
sb. 01-06-2024, 13:00
Wernisaż
Galeria przy Cerkwi
Sztuka jest niezastąpionym środkiem do wyrażania emocji, szczególnie tych trudnych. Kiedy brakuje nam słów, możemy za jej pomocą opowiedzieć co się dzieje w naszych głowach.
Z okazji Dnia Dziecka zaraz po sesji bajkoterapeutycznej w holu zapraszamy do Galerii Przy Cerkwi na otwarcie wystawy ilustracji autorstwa Macieja Szymanowicza, którego prace przeniosą nas w barwny świat muzyki. Filharmonia stanie się miejscem spotkania sztuki kolorów, kształtów i dźwięków, proponując wyjątkowe doświadczenie dla najmłodszych melomanów (uwaga – można zabrać rodziców!). Wernisaż jak i sama ekspozycja będzie zaprojektowana mając na uwadze potrzeby naszych mniejszych odbiorców.

Niektóre z ilustracji możecie zabrać ze sobą do domu! W tym samym dniu czeka nas bowiem premiera „7 lekcji dookoła muzyki” – nowej publikacji EduFilharmonii, opowiadającej o elementach dzieła muzycznego wzbogaconej o zadania do samodzielnego wykonania. Książeczkę z zabawnymi i wciągającymi lekcjami w jednocześnie trzech językach (po polsku, angielsku i niemiecku) będzie można zakupić w trakcie wydarzenia i zdobyć podpis autora ilustracji Macieja Szymanowicza.

Maciej Szymanowicz – autor ilustracji do książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najpierw został aktorem lalkowym, ale to zajęcie nie przypadło mu do gustu. Ilustruje, projektuje książki, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe.

Wstęp wolny.